Nad riekou /impresia/

Autor: Alžbeta Mateová | 12.4.2011 o 0:22 | (upravené 12.4.2011 o 16:20) Karma článku: 5,77 | Prečítané:  1010x

Stojíme ticho nad riekou. Lebo ticho je niekedy najkrajšia hudba, lebo ticho nepotrebuje slová. Možno sme tu takto stáli vždy, celé storočia. Ale iba zdanlivo naveky...Kým tu sme, tak sa dívame ako sa pod nami zlievajú rieky. Snáď jedna odhodlaná naplniť nepoznaným život druhej. Odvaha dávať a tiež prijímať. Odvaha plávať k neznámym brehom a v diaľke sa rozplynúť. Znovuzrodiť sa v prameni. Na úteku pred náhliacim sa časom tu stojím s tebou . Vo vetre niečo hovoríš, a slová letia niekam po prúde. Ja v svojom tichu hromadím kamene vzdušného zámku, čo som stavala hádam celý život. Ešte ich pár je. Prisahám, že tie zvyšky polepím a skutočný hrad bude stáť. Aby som si zase dokázala, že sny viem meniť na skutočnosť. Už niekoľký krát. Toto je hádam posledný, možno nie, neviem.

Vo svete nie je niečo v poriadku. Alebo sa mýlim, lebo sa zrazu viac potrebujeme dotýkať zeme, vyhýbame sa tvrdým cestám a hľadáme toto ticho. Je akoby nad všetkým, nad riekou, lesom. Túžime, aby sa rozpínalo čo najďalej v oblohe.

Počujem všetko, čo nahlas nehovoríš. A tak si, stojac tak blízko seba, nakladáme to najťažšie bremeno. S vedomím, že už zajtra nás môže ohýbať k zemi. Je ľudské sa báť, a príliš ľudské podľahnúť tej príťažlivosti. O krídlach nad riekou iba snívame. Krídla trvajú iba pár sekúnd sna. Láska je bremeno, ktoré treba dokázať niesť. V dobrom aj v zlom - niečo na tom bude.

Keď tu nebudeme, bude tu vždy rieka. Budú sa tu rieky stále zlievať do jednej. Do nej padnú všetky naše kamene. Na ďaľšie veky vekov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?